Gudstjenester
 

Gudstjenester

  • 21 May
    2019
    17:00
    Børnegudstjeneste
    Ved: Therese Bering Solten
    Roager Kirke
    Roagervej 394
    Kirkeby
    6760 Ribe

  • 26 May
    2019
    09:00
    Gudstjeneste
    Ved: Therese Bering Solten
    Hviding Kirke
    Hviding Kirkevej 12
    6760 Ribe

  • 26 May
    2019
    09:15
    Gudstjeneste
    Ved: Uffe Vestergaard Pedersen
    Vejrup Kirke
    Kirkediget 2
    Vejrup
    6740 Bramming

  • 26 May
    2019
    09:30
    Højmesse
    Ved: Ole Witte Madsen
    Hjortlund Kirke
    Hjortlundvej 113
    Hjortlund
    6771 Gredstedbro

  • 26 May
    2019
    09:30
    Gudstjeneste
    Ved: Simon Talbo Linneberg Stubkjær
    Obbekjær Kirke
    Gl Landevej 10
    Obbekær
    6760 Ribe

  • 26 May
    2019
    09:30
    Gudstjeneste
    Ved: Thea Emilie Laukamp Nielsen
    Darum Kirke
    Sviegade 4B
    Store Darum
    6740 Bramming

  • 26 May
    2019
    10:00
    Gudstjeneste
    Ved: Elin Hjuler-Sørensen
    Sankt Nikolai Kirke
    Farup Kirkevej 52
    6760 Ribe

  • 26 May
    2019
    10:00
    Gudstjeneste
    Ved: Signe Inge von Oettingen
    Ribe Domkirke
    Torvet 19
    6760 Ribe

  • 26 May
    2019
    10:30
    Højmesse
    Ved: Therese Bering Solten
    Roager Kirke
    Roagervej 394
    Kirkeby
    6760 Ribe

  • 26 May
    2019
    10:30
    Gudstjeneste
    Ved: Pernille Plesner Troldborg
    Gørding Kirke
    Kirkevej 22
    6690 Gørding

  • 26 May
    2019
    10:30
    Gudstjeneste
    Ved: Uffe Vestergaard Pedersen
    Vester Nykirke
    Nykirkevej 4
    Størsbøl
    6740 Bramming

  • 26 May
    2019
    11:00
    Højmesse
    Ved: Thea Emilie Laukamp Nielsen
    Sankt Ansgar Kirke
    Nørregade 52
    6740 Bramming

  • 26 May
    2019
    11:00
    Højmesse
    Ved: Ole Witte Madsen
    Hunderup Kirke
    Kirkevej 86
    Hunderup
    6740 Bramming

  • 26 May
    2019
    11:00
    Gudstjeneste
    Ved: Simon Talbo Linneberg Stubkjær
    Sankt Katharine Kirke
    Sct. Catharinæ Plads 4
    6760 Ribe

  • 29 May
    2019
    09:30
    Børnegudstjeneste
    Ved: Ole Witte Madsen
    Hunderup Kirke
    Kirkevej 86
    Hunderup
    6740 Bramming

  • 29 May
    2019
    21:00
    Anden gudstjeneste
    Ved: Charlotte Rossel
    Sankt Ansgar Kirke
    Nørregade 52
    6740 Bramming

  • 30 May
    2019
    09:30
    Højmesse
    Ved: Ole Witte Madsen
    Hunderup Kirke
    Kirkevej 86
    Hunderup
    6740 Bramming

  • 30 May
    2019
    09:30
    Gudstjeneste
    Ved: Elin Hjuler-Sørensen
    Kalvslund Kirke
    Østervej 2
    Kalvslund
    6760 Ribe

  • 30 May
    2019
    09:30
    Gudstjeneste
    Ved: Charlotte Rossel
    Darum Kirke
    Sviegade 4B
    Store Darum
    6740 Bramming

  • 30 May
    2019
    10:00
    Gudstjeneste
    Ved: biskop Elof Westergaard
    Ribe Domkirke
    Torvet 19
    6760 Ribe

  • 30 May
    2019
    10:00
    Gudstjeneste
    Ved: Michael Hassel Nørgaard Nielsen
    Vester Vedsted Kirke
    Sdr Kirkevej 22
    Vester Vedsted
    6760 Ribe

  • 30 May
    2019
    10:30
    Højmesse
    Ved: Therese Bering Solten
    Spandet Kirke
    Spandet Kirkevej 1
    Spandet
    6760 Ribe

  • 30 May
    2019
    11:00
    Gudstjeneste
    Ved: Elin Hjuler-Sørensen
    Sankt Nikolai Kirke
    Farup Kirkevej 52
    6760 Ribe

  • 30 May
    2019
    11:00
    Højmesse
    Ved: Ole Witte Madsen
    Vilslev Kirke
    Vesterbyvej 1B
    Vilslev
    6771 Gredstedbro

  • 30 May
    2019
    11:00
    Gudstjeneste
    Ved: Charlotte Rossel
    Sankt Ansgar Kirke
    Nørregade 52
    6740 Bramming

  • 30 May
    2019
    11:00
    Gudstjeneste
    Ved: Katrine Gaub
    Jernved Kirke
    Kirkebakken 3
    Jernved
    6771 Gredstedbro

  • 30 May
    2019
    19:30
    Gudstjeneste
    Ved: Elin Hjuler-Sørensen
    Sankt Katharine Kirke
    Sct. Catharinæ Plads 4
    6760 Ribe

  • 02 Jun
    2019
    09:15
    Gudstjeneste
    Ved: Uffe Vestergaard Pedersen
    Vester Nykirke
    Nykirkevej 4
    Størsbøl
    6740 Bramming

  • 02 Jun
    2019
    09:30
    Højmesse
    Ved: Ole Witte Madsen
    Vilslev Kirke
    Vesterbyvej 1B
    Vilslev
    6771 Gredstedbro

  • 02 Jun
    2019
    09:30
    Højmesse
    Ved: Elise Lind Balslev
    Sankt Knuds Kirke
    Kirkebrovej 6
    6740 Bramming

  • 02 Jun
    2019
    09:30
    Gudstjeneste
    Ved: Katrine Gaub
    Gredstedbro Kirke
    Kirkegade 4A
    6771 Gredstedbro

  • 02 Jun
    2019
    09:30
    Gudstjeneste
    Ved: Kevin Ocksen Asmussen
    Obbekjær Kirke
    Gl Landevej 10
    Obbekær
    6760 Ribe

  • 02 Jun
    2019
    10:00
    Gudstjeneste
    Ved: Elin Hjuler-Sørensen
    Sankt Nikolai Kirke
    Farup Kirkevej 52
    6760 Ribe

  • 02 Jun
    2019
    10:00
    Gudstjeneste
    Ved: Torben Bramming
    Ribe Domkirke
    Torvet 19
    6760 Ribe

  • 02 Jun
    2019
    10:00
    Gudstjeneste
    Ved: Thea Emilie Laukamp Nielsen
    Darum Kirke
    Sviegade 4B
    Store Darum
    6740 Bramming

  • 02 Jun
    2019
    11:00
    Højmesse
    Ved: Ole Witte Madsen
    Hunderup Kirke
    Kirkevej 86
    Hunderup
    6740 Bramming

  • 02 Jun
    2019
    11:00
    Friluftsgudstjeneste
    Ved: Therese Bering Solten
    Stadion
    Roagervej
    6760 Ribe

  • 02 Jun
    2019
    11:00
    Gudstjeneste
    Ved: Katrine Gaub
    Jernved Kirke
    Kirkebakken 3
    Jernved
    6771 Gredstedbro

  • 02 Jun
    2019
    11:00
    Højmesse
    Ved: Elise Lind Balslev
    Sankt Ansgar Kirke
    Nørregade 52
    6740 Bramming

  • 02 Jun
    2019
    11:00
    Gudstjeneste
    Ved: Kevin Ocksen Asmussen
    Sankt Katharine Kirke
    Sct. Catharinæ Plads 4
    6760 Ribe

  • 05 Jun
    2019
    09:30
    Gudstjeneste
    Ved: Michael Hassel Nørgaard Nielsen
    Vester Vedsted Kirke
    Sdr Kirkevej 22
    Vester Vedsted
    6760 Ribe

  • 05 Jun
    2019
    13:00
    Gudstjeneste
    Ved: Uffe Vestergaard Pedersen
    Vejrup Kirke
    Kirkediget 2
    Vejrup
    6740 Bramming

  • 09 Jun
    2019
    09:00
    Gudstjeneste
    Ved: Elin Hjuler-Sørensen
    Sankt Nikolai Kirke
    Farup Kirkevej 52
    6760 Ribe

  • 09 Jun
    2019
    09:15
    Gudstjeneste
    Ved: Uffe Vestergaard Pedersen
    Vester Nykirke
    Nykirkevej 4
    Størsbøl
    6740 Bramming

  • 09 Jun
    2019
    09:30
    Gudstjeneste
    Ved: Simon Talbo Linneberg Stubkjær
    Kalvslund Kirke
    Østervej 2
    Kalvslund
    6760 Ribe

  • 09 Jun
    2019
    09:30
    Højmesse
    Ved: Elise Lind Balslev
    Sankt Knuds Kirke
    Kirkebrovej 6
    6740 Bramming

  • 09 Jun
    2019
    10:00
    Gudstjeneste
    Ved: Jens Torkild Bak
    Ribe Domkirke
    Torvet 19
    6760 Ribe

  • 09 Jun
    2019
    10:00
    Gudstjeneste
    Ved: Thea Emilie Laukamp Nielsen
    Darum Kirke
    Sviegade 4B
    Store Darum
    6740 Bramming

  • 09 Jun
    2019
    10:30
    Højmesse
    Ved: Therese Bering Solten
    Spandet Kirke
    Spandet Kirkevej 1
    Spandet
    6760 Ribe

  • 09 Jun
    2019
    10:30
    Gudstjeneste
    Ved: Uffe Vestergaard Pedersen
    Vejrup Kirke
    Kirkediget 2
    Vejrup
    6740 Bramming

  • 09 Jun
    2019
    11:00
    Højmesse
    Ved: Elise Lind Balslev
    Sankt Ansgar Kirke
    Nørregade 52
    6740 Bramming

  • 09 Jun
    2019
    11:00
    Gudstjeneste
    Ved: Simon Talbo Linneberg Stubkjær
    Sankt Katharine Kirke
    Sct. Catharinæ Plads 4
    6760 Ribe

  • 09 Jun
    2019
    20:00
    Gudstjeneste
    Ved: Torben Bramming
    Seem Kirke
    Seem Kirkevej 12
    6760 Ribe

  • 10 Jun
    2019
    09:30
    Gudstjeneste
    Ved: Thea Emilie Laukamp Nielsen
    Darum Kirke
    Sviegade 4B
    Store Darum
    6740 Bramming

  • 10 Jun
    2019
    10:00
    Gudstjeneste
    Ved: Elin Hjuler-Sørensen
    Sankt Nikolai Kirke
    Farup Kirkevej 52
    6760 Ribe

  • 10 Jun
    2019
    10:00
    Gudstjeneste
    Ved: Signe Inge von Oettingen
    Ribe Domkirke
    Torvet 19
    6760 Ribe

  • 10 Jun
    2019
    10:30
    Højmesse
    Ved: Therese Bering Solten
    Roager Kirke
    Roagervej 394
    Kirkeby
    6760 Ribe

  • 10 Jun
    2019
    11:00
    Gudstjeneste
    Ved: Charlotte Rossel / Elise Lind Balslev
    Gudstjeneste i det fri

  • 10 Jun
    2019
    14:00
    Friluftsgudstjeneste
    Ved: Simon Talbo Linneberg Stubkjær
    Sankt Katharine Kirke
    Sct. Catharinæ Plads 4
    6760 Ribe

  • 16 Jun
    2019
    09:00
    Gudstjeneste
    Ved: Therese Bering Solten
    Spandet Kirke
    Spandet Kirkevej 1
    Spandet
    6760 Ribe

  • 16 Jun
    2019
    09:15
    Gudstjeneste
    Ved: Uffe Vestergaard Pedersen
    Vejrup Kirke
    Kirkediget 2
    Vejrup
    6740 Bramming

  • 16 Jun
    2019
    09:30
    Gudstjeneste
    Ved: Charlotte Rossel
    Darum Kirke
    Sviegade 4B
    Store Darum
    6740 Bramming

  • 16 Jun
    2019
    10:00
    Gudstjeneste
    Ved: Torben Bramming
    Ribe Domkirke
    Torvet 19
    6760 Ribe

  • 16 Jun
    2019
    10:00
    Gudstjeneste
    Ved: Elin Hjuler-Sørensen
    Sankt Nikolai Kirke
    Farup Kirkevej 52
    6760 Ribe

  • 16 Jun
    2019
    10:00
    Gudstjeneste
    Ved: Signe Inge von Oettingen
    Seem Kirke
    Seem Kirkevej 12
    6760 Ribe

  • 16 Jun
    2019
    10:30
    Gudstjeneste
    Ved: Uffe Vestergaard Pedersen
    Vester Nykirke
    Nykirkevej 4
    Størsbøl
    6740 Bramming

  • 23 Jun
    2019
    09:15
    Gudstjeneste
    Ved: Pernille Plesner Troldborg
    Vester Nykirke
    Nykirkevej 4
    Størsbøl
    6740 Bramming

  • 23 Jun
    2019
    09:30
    Gudstjeneste
    Ved: Kevin Ocksen Asmussen
    Kalvslund Kirke
    Østervej 2
    Kalvslund
    6760 Ribe

  • 23 Jun
    2019
    10:00
    Gudstjeneste
    Ved: Jens Torkild Bak
    Ribe Domkirke
    Torvet 19
    6760 Ribe

  • 23 Jun
    2019
    10:00
    Gudstjeneste
    Ved: Elin Hjuler-Sørensen
    Sankt Nikolai Kirke
    Farup Kirkevej 52
    6760 Ribe

  • 23 Jun
    2019
    10:00
    Gudstjeneste
    Ved: Thea Emilie Laukamp Nielsen
    Darum Kirke
    Sviegade 4B
    Store Darum
    6740 Bramming

  • 23 Jun
    2019
    10:30
    Højmesse
    Ved: Therese Bering Solten
    Spandet Kirke
    Spandet Kirkevej 1
    Spandet
    6760 Ribe

  • 23 Jun
    2019
    11:00
    Gudstjeneste
    Ved: Kevin Ocksen Asmussen
    Sankt Katharine Kirke
    Sct. Catharinæ Plads 4
    6760 Ribe

  • 30 Jun
    2019
    09:00
    Gudstjeneste
    Ved: Michael Hassel Nørgaard Nielsen
    Roager Kirke
    Roagervej 394
    Kirkeby
    6760 Ribe

  • 30 Jun
    2019
    09:30
    Gudstjeneste
    Ved: Thea Emilie Laukamp Nielsen
    Darum Kirke
    Sviegade 4B
    Store Darum
    6740 Bramming

  • 30 Jun
    2019
    10:00
    Gudstjeneste
    Ved: Elin Hjuler-Sørensen
    Sankt Nikolai Kirke
    Farup Kirkevej 52
    6760 Ribe

  • 30 Jun
    2019
    11:00
    Gudstjeneste
    Ved: Simon Talbo Linneberg Stubkjær
    Sankt Katharine Kirke
    Sct. Catharinæ Plads 4
    6760 Ribe

  • 30 Jun
    2019
    14:00
    Friluftsgudstjeneste
    Ved: Uffe Vestergaard Pedersen
    Vøgaslund
    Vøgasvej
    6740 Bramming

  • 30 Jun
    2019
    20:00
    Gudstjeneste
    Ved: Torben Bramming
    Ribe Domkirke
    Torvet 19
    6760 Ribe

  • 07 Jul
    2019
    09:30
    Gudstjeneste
    Ved: Elin Hjuler-Sørensen
    Kalvslund Kirke
    Østervej 2
    Kalvslund
    6760 Ribe

  • 07 Jul
    2019
    10:00
    Gudstjeneste
    Ved: Thea Emilie Laukamp Nielsen
    Darum Kirke
    Sviegade 4B
    Store Darum
    6740 Bramming

  • 07 Jul
    2019
    11:00
    Gudstjeneste
    Ved: Elin Hjuler-Sørensen
    Sankt Katharine Kirke
    Sct. Catharinæ Plads 4
    6760 Ribe

  • 07 Jul
    2019
    19:00
    Gudstjeneste
    Ved: Elin Hjuler-Sørensen
    Sankt Nikolai Kirke
    Farup Kirkevej 52
    6760 Ribe

  • 07 Jul
    2019
    20:00
    Gudstjeneste
    Ved: Torben Bramming
    Ribe Domkirke
    Torvet 19
    6760 Ribe

  • 14 Jul
    2019
    09:00
    Gudstjeneste
    Ved: Michael Hassel Nørgaard Nielsen
    Spandet Kirke
    Spandet Kirkevej 1
    Spandet
    6760 Ribe

  • 14 Jul
    2019
    09:30
    Gudstjeneste
    Ved: Charlotte Rossel
    Darum Kirke
    Sviegade 4B
    Store Darum
    6740 Bramming

  • 14 Jul
    2019
    10:00
    Gudstjeneste
    Ved: Torben Bramming
    Ribe Domkirke
    Torvet 19
    6760 Ribe

  • 14 Jul
    2019
    10:00
    Gudstjeneste
    Ved: Elin Hjuler-Sørensen
    Sankt Nikolai Kirke
    Farup Kirkevej 52
    6760 Ribe

  • 21 Jul
    2019
    09:30
    Højmesse
    Ved: Charlotte Rossel
    Sankt Knuds Kirke
    Kirkebrovej 6
    6740 Bramming

  • 21 Jul
    2019
    10:00
    Gudstjeneste
    Ved: Simon Talbo Linneberg Stubkjær
    Kalvslund Kirke
    Østervej 2
    Kalvslund
    6760 Ribe

  • 21 Jul
    2019
    10:00
    Gudstjeneste
    Ved: Elin Hjuler-Sørensen
    Sankt Nikolai Kirke
    Farup Kirkevej 52
    6760 Ribe

  • 21 Jul
    2019
    20:00
    Gudstjeneste
    Ved: Jens Torkild Bak
    Ribe Domkirke
    Torvet 19
    6760 Ribe

  • 28 Jul
    2019
    09:30
    Gudstjeneste
    Ved: Elise Balslev
    Darum Kirke
    Sviegade 4B
    Store Darum
    6740 Bramming

  • 28 Jul
    2019
    10:00
    Gudstjeneste
    Ved: Jens Torkild Bak
    Ribe Domkirke
    Torvet 19
    6760 Ribe

  • 28 Jul
    2019
    10:30
    Højmesse
    Ved: Therese Bering Solten
    Spandet Kirke
    Spandet Kirkevej 1
    Spandet
    6760 Ribe

  • 28 Jul
    2019
    11:00
    Gudstjeneste
    Ved: Elin Hjuler-Sørensen
    Sankt Nikolai Kirke
    Farup Kirkevej 52
    6760 Ribe

  • 04 Aug
    2019
    09:30
    Gudstjeneste
    Ved: Elise Balslev
    Darum Kirke
    Sviegade 4B
    Store Darum
    6740 Bramming

  • 04 Aug
    2019
    10:00
    Gudstjeneste
    Ved: Simon Talbo Linneberg Stubkjær
    Kalvslund Kirke
    Østervej 2
    Kalvslund
    6760 Ribe

  • 04 Aug
    2019
    10:00
    Gudstjeneste
    Ved: biskop Elof Westergaard
    Ribe Domkirke
    Torvet 19
    6760 Ribe

 
Ribe Domprovsti, Kannikegården, Torvet 15, 6760 Ribe. Tlf. 75 42 56 44, Email: ribe.domprovsti(at)km.dk