Gudstjenester

 

Gudstjenester

  • 29 Nov
    2020
    09:30
    Gudstjeneste
    Ved: Jørgen Hanssen
    Darum Kirke
    Sviegade 4B
    Store Darum
    6740 Bramming

  • 29 Nov
    2020
    09:30
    Højmesse
    Ved: Elise Lind Balslev
    Sankt Knuds Kirke
    Kirkebrovej 6
    6740 Bramming

  • 29 Nov
    2020
    09:30
    Gudstjeneste
    Ved: Ole Witte Madsen
    Hunderup Kirke
    Kirkevej 86
    Hunderup
    6740 Bramming

  • 29 Nov
    2020
    09:30
    Gudstjeneste
    Ved: Michael Hassel Nørgaard Nielsen
    Mandø Kirke
    Mandø Kirkevej 2
    6760 Ribe

  • 29 Nov
    2020
    10:00
    Gudstjeneste
    Ved: Marike Runz
    Sankt Nikolai Kirke
    Farup Kirkevej 52
    6760 Ribe

  • 29 Nov
    2020
    10:00
    Gudstjeneste
    Ved: Signe Inge von Oettingen
    Ribe Domkirke
    Torvet 19
    6760 Ribe

  • 29 Nov
    2020
    10:00
    Gudstjeneste
    Ved: Torben Bramming
    Seem Kirke
    Seem Kirkevej 12
    6760 Ribe

  • 29 Nov
    2020
    10:30
    Gudstjeneste
    Ved: Pernille Plesner Troldborg
    Gørding Kirke
    Kirkevej 22
    6690 Gørding

  • 29 Nov
    2020
    11:00
    Højmesse
    Ved: Therese Bering Solten
    Spandet Kirke
    Spandet Kirkevej 1
    Spandet
    6760 Ribe

  • 29 Nov
    2020
    11:00
    Gudstjeneste
    Ved: Michael Hassel Nørgaard Nielsen
    Vester Vedsted Kirke
    Sdr Kirkevej 22
    Vester Vedsted
    6760 Ribe

  • 29 Nov
    2020
    11:00
    Højmesse
    Ved: Elise Lind Balslev
    Sankt Ansgar Kirke
    Nørregade 52
    6740 Bramming

  • 29 Nov
    2020
    11:00
    Gudstjeneste
    Ved: Ole Witte Madsen
    Vilslev Kirke
    Vesterbyvej 1B
    Vilslev
    6771 Gredstedbro

  • 29 Nov
    2020
    11:00
    Gudstjeneste
    Ved: Kevin Ocksen Asmussen
    Sankt Katharine Kirke
    Sct. Catharinæ Plads 4
    6760 Ribe

  • 29 Nov
    2020
    13:30
    Gudstjeneste
    Ved: Katrine Gaub
    Jernved Kirke
    Kirkebakken 3
    Jernved
    6771 Gredstedbro

  • 05 Dec
    2020
    10:00
    Gudstjeneste
    Ved: Jan Bager
    Sankt Katharine Kirke
    Sct. Catharinæ Plads 4
    6760 Ribe

  • 06 Dec
    2020
    09:15
    Gudstjeneste
    Ved: Uffe Vestergaard
    Gørding Kirke
    Kirkevej 22
    6690 Gørding

  • 06 Dec
    2020
    09:30
    Gudstjeneste
    Ved: Michael Hassel Nørgaard Nielsen
    Hviding Kirke
    Hviding Kirkevej 12
    6760 Ribe

  • 06 Dec
    2020
    09:30
    Gudstjeneste
    Ved: Ole Witte Madsen
    Jernved Kirke
    Kirkebakken 3
    Jernved
    6771 Gredstedbro

  • 06 Dec
    2020
    09:30
    Gudstjeneste
    Ved: Jørgen Hanssen
    Darum Kirke
    Sviegade 4B
    Store Darum
    6740 Bramming

  • 06 Dec
    2020
    10:00
    Gudstjeneste
    Ved: Marike Runz
    Sankt Nikolai Kirke
    Farup Kirkevej 52
    6760 Ribe

  • 06 Dec
    2020
    10:00
    Gudstjeneste
    Ved: Torben Bramming
    Ribe Domkirke
    Torvet 19
    6760 Ribe

  • 06 Dec
    2020
    11:00
    Gudstjeneste
    Ved: Michael Hassel Nørgaard Nielsen
    Mandø Kirke
    Mandø Kirkevej 2
    6760 Ribe

  • 06 Dec
    2020
    11:00
    Gudstjeneste
    Ved: Ole Witte Madsen
    Hunderup Kirke
    Kirkevej 86
    Hunderup
    6740 Bramming

  • 06 Dec
    2020
    11:00
    Højmesse
    Ved: Charlotte Rossel
    Sankt Ansgar Kirke
    Nørregade 52
    6740 Bramming

  • 06 Dec
    2020
    15:00
    Gudstjeneste
    Ved: Jan Bager
    Sankt Katharine Kirke
    Sct. Catharinæ Plads 4
    6760 Ribe

  • 06 Dec
    2020
    16:00
    Anden gudstjeneste
    Ved: Therese Bering Solten
    Roager Kirke
    Roagervej 394
    Kirkeby
    6760 Ribe

  • 10 Dec
    2020
    10:00
    Gudstjeneste
    Ved: Charlotte Rossel
    Sankt Ansgar Kirke
    Nørregade 52
    6740 Bramming

  • 10 Dec
    2020
    19:00
    Hverdagsgudstjeneste (inkl. aftensgudstjeneste)
    Ved: Signe Inge von Oettingen
    Ribe Domkirke
    Torvet 19
    6760 Ribe

  • 13 Dec
    2020
    09:30
    Gudstjeneste
    Ved: Michael Hassel Nørgaard Nielsen
    Hviding Kirke
    Hviding Kirkevej 12
    6760 Ribe

  • 13 Dec
    2020
    09:30
    Gudstjeneste
    Ved: Jørgen Hanssen
    Darum Kirke
    Sviegade 4B
    Store Darum
    6740 Bramming

  • 13 Dec
    2020
    09:30
    Gudstjeneste
    Ved: Katrine Gaub
    Gredstedbro Kirke
    Kirkegade 4A
    6771 Gredstedbro

  • 13 Dec
    2020
    09:30
    Højmesse
    Ved: Elise Lind Balslev
    Sankt Knuds Kirke
    Kirkebrovej 6
    6740 Bramming

  • 13 Dec
    2020
    10:00
    Gudstjeneste
    Ved: Jens Torkild Bak
    Ribe Domkirke
    Torvet 19
    6760 Ribe

  • 13 Dec
    2020
    10:00
    Gudstjeneste
    Ved: Signe Inge von Oettingen
    Seem Kirke
    Seem Kirkevej 12
    6760 Ribe

  • 13 Dec
    2020
    11:00
    Gudstjeneste
    Ved: Katrine Gaub
    Hjortlund Kirke
    Hjortlundvej 113
    Hjortlund
    6771 Gredstedbro

  • 13 Dec
    2020
    11:00
    Gudstjeneste
    Ved: Michael Hassel Nørgaard Nielsen
    Vester Vedsted Kirke
    Sdr Kirkevej 22
    Vester Vedsted
    6760 Ribe

  • 13 Dec
    2020
    11:00
    Højmesse
    Ved: Therese Bering Solten
    Spandet Kirke
    Spandet Kirkevej 1
    Spandet
    6760 Ribe

  • 13 Dec
    2020
    11:00
    Gudstjeneste
    Ved: Marike Runz
    Sankt Katharine Kirke
    Sct. Catharinæ Plads 4
    6760 Ribe

  • 13 Dec
    2020
    11:00
    Højmesse
    Ved: Elise Lind Balslev
    Sankt Ansgar Kirke
    Nørregade 52
    6740 Bramming

  • 13 Dec
    2020
    15:30
    Gudstjeneste
    Ved: Ole Witte Madsen
    Vilslev Kirke
    Vesterbyvej 1B
    Vilslev
    6771 Gredstedbro

  • 13 Dec
    2020
    16:00
    Gudstjeneste
    Ved: Pernille Plesner Troldborg
    Gørding Kirke
    Kirkevej 22
    6690 Gørding

  • 13 Dec
    2020
    17:00
    Gudstjeneste
    Ved: Ole Witte Madsen
    Hunderup Kirke
    Kirkevej 86
    Hunderup
    6740 Bramming

  • 13 Dec
    2020
    19:00
    Gudstjeneste
    Ved: Marike Runz
    Sankt Nikolai Kirke
    Farup Kirkevej 52
    6760 Ribe

  • 20 Dec
    2020
    00:00
    Gudstjeneste
    Sankt Nikolai Kirke
    Farup Kirkevej 52
    6760 Ribe

  • 20 Dec
    2020
    09:30
    Gudstjeneste
    Ved: Ole Witte Madsen
    Hunderup Kirke
    Kirkevej 86
    Hunderup
    6740 Bramming

  • 20 Dec
    2020
    09:30
    Gudstjeneste
    Obbekjær Kirke
    Gl Landevej 10
    Obbekær
    6760 Ribe

  • 20 Dec
    2020
    09:30
    Gudstjeneste
    Ved: Michael Hassel Nørgaard Nielsen
    Roager Kirke
    Roagervej 394
    Kirkeby
    6760 Ribe

  • 20 Dec
    2020
    09:30
    Højmesse
    Ved: Charlotte Rossel
    Sankt Knuds Kirke
    Kirkebrovej 6
    6740 Bramming

  • 20 Dec
    2020
    10:00
    Gudstjeneste
    Ved: Torben Bramming
    Ribe Domkirke
    Torvet 19
    6760 Ribe

  • 20 Dec
    2020
    10:00
    Gudstjeneste
    Ved: Jens Torkild Bak
    Seem Kirke
    Seem Kirkevej 12
    6760 Ribe

  • 20 Dec
    2020
    10:00
    Gudstjeneste
    Darum Kirke
    Sviegade 4B
    Store Darum
    6740 Bramming

  • 20 Dec
    2020
    10:00
    Gudstjeneste
    Ved: Katrine Gaub
    Jernved Kirke
    Kirkebakken 3
    Jernved
    6771 Gredstedbro

  • 20 Dec
    2020
    10:30
    Gudstjeneste
    Ved: Pernille Plesner Troldborg
    Gørding Kirke
    Kirkevej 22
    6690 Gørding

  • 20 Dec
    2020
    11:00
    Gudstjeneste
    Ved: Ole Witte Madsen
    Vilslev Kirke
    Vesterbyvej 1B
    Vilslev
    6771 Gredstedbro

  • 20 Dec
    2020
    11:00
    Gudstjeneste
    Ved: Michael Hassel Nørgaard Nielsen
    Hviding Kirke
    Hviding Kirkevej 12
    6760 Ribe

  • 20 Dec
    2020
    11:00
    Gudstjeneste
    Ved: Katrine Gaub
    Jernved Kirke
    Kirkebakken 3
    Jernved
    6771 Gredstedbro

  • 20 Dec
    2020
    11:00
    Gudstjeneste
    Ved: Jørgen Bork Hansen
    Sankt Katharine Kirke
    Sct. Catharinæ Plads 4
    6760 Ribe

  • 20 Dec
    2020
    11:00
    Højmesse
    Ved: Charlotte Rossel
    Sankt Ansgar Kirke
    Nørregade 52
    6740 Bramming

  • 23 Dec
    2020
    15:30
    Gudstjeneste
    Ved: Ole Witte Madsen
    Hunderup Kirke
    Kirkevej 86
    Hunderup
    6740 Bramming

  • 23 Dec
    2020
    17:00
    Gudstjeneste
    Ved: Ole Witte Madsen
    Vilslev Kirke
    Vesterbyvej 1B
    Vilslev
    6771 Gredstedbro

  • 24 Dec
    2020
    10:00
    Gudstjeneste
    Ved: Elise Lind Balslev
    Sankt Ansgar Kirke
    Nørregade 52
    6740 Bramming

  • 24 Dec
    2020
    10:30
    Friluftsgudstjeneste
    Ved: Ole Witte Madsen
    Hunderup Kirke
    Kirkevej 86
    Hunderup
    6740 Bramming

  • 24 Dec
    2020
    10:30
    Gudstjeneste
    Ved: Pernille Plesner Troldborg
    Gørding Kirke
    Kirkevej 22
    6690 Gørding

  • 24 Dec
    2020
    11:00
    Gudstjeneste
    Ved: Charlotte Rossel
    Sankt Knuds Kirke
    Kirkebrovej 6
    6740 Bramming

  • 24 Dec
    2020
    11:00
    Gudstjeneste
    Ved: Signe Inge von Oettingen
    Ribe Domkirke
    Torvet 19
    6760 Ribe

  • 24 Dec
    2020
    11:00
    Gudstjeneste
    Ved: Marike Runz
    Sankt Katharine Kirke
    Sct. Catharinæ Plads 4
    6760 Ribe

  • 24 Dec
    2020
    12:00
    Gudstjeneste
    Ved: Michael Hassel Nørgaard Nielsen
    Kultur- og Aktivitetscenter Egebæk-Hviding
    Egebækvej 30
    6760 Ribe

  • 24 Dec
    2020
    12:00
    Gudstjeneste
    Ved: Michael Hassel Nørgaard Nielsen
    Kultur- og Aktivitetscenter Egebæk-Hviding
    Egebækvej
    6760 Ribe

  • 24 Dec
    2020
    12:00
    Gudstjeneste
    Ved: Elise Lind Balslev
    Sankt Ansgar Kirke
    Nørregade 52
    6740 Bramming

  • 24 Dec
    2020
    13:00
    Gudstjeneste
    Ved: Therese Bering Solten
    Roager Kirke
    Roagervej 394
    Kirkeby
    6760 Ribe

  • 24 Dec
    2020
    13:00
    Gudstjeneste
    Ved: Signe Inge von Oettingen
    Seem Kirke
    Seem Kirkevej 12
    6760 Ribe

  • 24 Dec
    2020
    13:00
    Gudstjeneste
    Ved: Charlotte Rossel
    Sankt Knuds Kirke
    Kirkebrovej 6
    6740 Bramming

  • 24 Dec
    2020
    13:00
    Gudstjeneste
    Ved: Pernille Plesner Troldborg
    Gørding Kirke
    Kirkevej 22
    6690 Gørding

  • 24 Dec
    2020
    13:30
    Gudstjeneste
    Ved: Torben Bramming
    Ribe Domkirke
    Torvet 19
    6760 Ribe

  • 24 Dec
    2020
    14:00
    Gudstjeneste
    Ved: Marike Runz
    Sankt Nikolai Kirke
    Farup Kirkevej 52
    6760 Ribe

  • 24 Dec
    2020
    14:00
    Gudstjeneste
    Ved: Katrine Gaub

  • 24 Dec
    2020
    14:00
    Gudstjeneste
    Ved: Jan Bager
    Sankt Katharine Kirke
    Sct. Catharinæ Plads 4
    6760 Ribe

  • 24 Dec
    2020
    14:00
    Gudstjeneste
    Ved: Elise Lind Balslev
    Sankt Ansgar Kirke
    Nørregade 52
    6740 Bramming

  • 24 Dec
    2020
    14:30
    Gudstjeneste
    Obbekjær Kirke
    Gl Landevej 10
    Obbekær
    6760 Ribe

  • 24 Dec
    2020
    14:30
    Gudstjeneste
    Ved: Michael Hassel Nørgaard Nielsen
    Kultur- og Aktivitetscenter Egebæk-Hviding
    Egebækvej 30
    6760 Ribe

  • 24 Dec
    2020
    14:30
    Gudstjeneste
    Ved: Michael Hassel Nørgaard Nielsen
    Kultur- og Aktivitetscenter Egebæk-Hviding
    Egebækvej
    6760 Ribe

  • 24 Dec
    2020
    14:30
    Gudstjeneste
    Ved: Therese Bering Solten
    Spandet Kirke
    Spandet Kirkevej 1
    Spandet
    6760 Ribe

  • 24 Dec
    2020
    14:30
    Gudstjeneste
    Ved: Ole Witte Madsen
    Hunderup Kirke
    Kirkevej 86
    Hunderup
    6740 Bramming

  • 24 Dec
    2020
    15:00
    Gudstjeneste
    Ved: Charlotte Rossel
    Sankt Knuds Kirke
    Kirkebrovej 6
    6740 Bramming

  • 24 Dec
    2020
    15:30
    Gudstjeneste
    Ved: Marike Runz
    Sankt Nikolai Kirke
    Farup Kirkevej 52
    6760 Ribe

  • 24 Dec
    2020
    16:00
    Gudstjeneste
    Ved: Ole Witte Madsen
    Vilslev Kirke
    Vesterbyvej 1B
    Vilslev
    6771 Gredstedbro

  • 24 Dec
    2020
    16:00
    Gudstjeneste
    Ved: Jens Torkild Bak
    Ribe Domkirke
    Torvet 19
    6760 Ribe

  • 24 Dec
    2020
    16:00
    Gudstjeneste
    Ved: Torben Bramming
    Seem Kirke
    Seem Kirkevej 12
    6760 Ribe

  • 24 Dec
    2020
    16:00
    Gudstjeneste
    Ved: Elise Lind Balslev
    Sankt Ansgar Kirke
    Nørregade 52
    6740 Bramming

  • 24 Dec
    2020
    16:00
    Gudstjeneste
    Ved: Jørgen Bork Hansen
    Sankt Katharine Kirke
    Sct. Catharinæ Plads 4
    6760 Ribe

  • 24 Dec
    2020
    16:15
    Gudstjeneste
    Ved: Michael Hassel Nørgaard Nielsen
    Mandø Kirke
    Mandø Kirkevej 2
    6760 Ribe

  • 25 Dec
    2020
    09:30
    Gudstjeneste
    Ved: Katrine Gaub
    Hjortlund Kirke
    Hjortlundvej 113
    Hjortlund
    6771 Gredstedbro

  • 25 Dec
    2020
    09:30
    Gudstjeneste
    Ved: Michael Hassel Nørgaard Nielsen
    Vester Vedsted Kirke
    Sdr Kirkevej 22
    Vester Vedsted
    6760 Ribe

  • 25 Dec
    2020
    09:30
    Gudstjeneste
    Ved: Ole Witte Madsen
    Hunderup Kirke
    Kirkevej 86
    Hunderup
    6740 Bramming

  • 25 Dec
    2020
    10:00
    Gudstjeneste
    Ved: Marike Runz
    Sankt Nikolai Kirke
    Farup Kirkevej 52
    6760 Ribe

  • 25 Dec
    2020
    10:00
    Gudstjeneste
    Ved: Jens Torkild Bak
    Ribe Domkirke
    Torvet 19
    6760 Ribe

  • 25 Dec
    2020
    10:00
    Gudstjeneste
    Ved: Torben Bramming
    Seem Kirke
    Seem Kirkevej 12
    6760 Ribe

  • 25 Dec
    2020
    10:30
    Gudstjeneste
    Ved: Pernille Plesner Troldborg
    Gørding Kirke
    Kirkevej 22
    6690 Gørding

  • 25 Dec
    2020
    11:00
    Gudstjeneste
    Ved: Ole Witte Madsen
    Vilslev Kirke
    Vesterbyvej 1B
    Vilslev
    6771 Gredstedbro

 
Ribe Domprovsti, Kannikegården, Torvet 15, 6760 Ribe. Tlf. 75 42 56 44, Email: ribe.domprovsti@km.dk